polski english german slovensky czech hungarian lithuanian latvian swedish russian

buvnieciba pielietojamas aluminija sistemas

aliplast - buvnieciba pielietojamas aluminija sistemas

dārzs ziemas dārzā

| ziemas dārzi | dārzs ziemas dārzā

Labi jāpārdomā augu izvēle ziemas dārziem, ņemot vērā apgaismojumu, gaisa temperatūru un telpas lielumu. Ja augu kolekcija ir liela, iespējams, ziemas dārzā būs nepieciešama automātiskā klimata kontrole. Tropu augiem nepieciešams liels gaisa mitrums, jāņem vērā, ka ilgstoši uzturēšanās telpā ar paugstinātu gaisa mitruma koeficentu, rada diskomfortu. Mitrumā cieš arī mēbeles un tekstilizstrādājumi, uz sienām, griestiem krājas kondensāts. Piemērotāki ziemas dārziem ir subtropu vai tuksnešu zonas augi.

 Pateicoties augiem ziemas dārzos, iegūstam:
- labāku telpas klimatu: atkarībā no augu iztvaikojamā ūdens daudzuma caur lapām palielinās gaisa mitrums un
telpa tiek  atdzesēta;   
-  nomierinošu un stimulējošu lapu un ziedu smaržu;
- iespējas kultivēt augļu kultūras;
- dekoratīvas īpašības.

                            

Vispopulārākās augu kompozīcijas ziemas dārzos no Vidusjūras reģiona, tālajiem austrumiem un tuksnešiem.

Vairumam Vidusjūras reģiona augu piemērots neapkurināms ziemas dārzs. No pavasara līdz rudenim tajā ir saulaini un silti, bet ziemā, kad augi ziemo, dārzā ir daudz gaismas un svaiga gaisa. Jau gadu simtiem vispopulārākais augs ir palma. Tieši šie augi rada attiecīgo klimatu. Ieteicamās šķirnes: Chamaerops humilis, Phoenix canariensis, Trachycarpus fortunei. Vidusjūras klimatam piemērotā ziemas dārzā ieteicami šim reģionam raksturīgie mūžzaļie krūmi, piemēram, Aucuba japonica, Eucaliptus, Myrtus communis.Tālo austrumu
stils iederas ar dzīvokli apvienotā ziemas dārzā, kā arī neapkurināmā dārzā. Āzijas tipa ziemas dārzā parasti atrodami vienkārši, viegli kopjami mūžzaļi augi. Ieteicami šādi augi: Phyllostachys un Bambus, daudzkrāsaini gumijkoki ar mazām lapām, piemēram, F. benjamina, F. pumilla, kā arī citi veidi: F. sagittata, F.deltoidea, Fatsia japonica, Rhapsis, Ficus lyrata. Āzijas kultūrai raksturīgie augi ir Ķīnas tēja (Camellia sinensis), Japānas kamēlija (Camellia japonica), acālija (Rhododendron simsii), kā arī ardīzija (Ardisia crenata). (Camellia japonica), azalie (Rhododendron simsii) oraz ardizja (Ardisia crenata).Cilvēkiem, kuriem nav laika augu kopšanai, rekomendējam ziemas dārzu ar tuksneša ainavu. Visatbilstošākie būtu kaktusi un citi sukulenti. Tie var būt: stumbra un lapu sukulenti, aukstumu un siltumu mīlošie, ziedošie ar fantastiskām ziedkopām, lodes, kolonnas formām. Tuksneša dārzā ieteicami acīs krītoši augi, kas sadala telpu.

Dārgo un populāro kaktusu Echinacactus grusonii vai Cleistocactus, vai Pachycereus var aizstāt ar daudz lētākiem sukulentiem: Pachypodium lamerei, Brachychiton, Agave vai dracēnas (Dracenae). Kaktusi ir īpaši skaisti to ziedēšanas laikā, pateicoties to krāšņajiem ziediem. Maza izmēra kaktusus ieteicams stādīt vairākus kopā lielā lēzenā traukā, bet jāatceras, ka vienā traukā stādītiem augiem jābūt ar līdzīgām gaismas un kopšanas prasībām. 

© aliplast 2007 par mums attīstība piedāvājums jaunumi ziemas dārzi savādāki logi realizācijas kontakti Design by CI - Strony WWW